Pioneers in the industry, we offer reactive green he4bd dyes, reactive red bs dye, strawberry red food color, orange red food color, reactive black dye and reactive yellow dye from India.
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Color | GREEN |
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | PP BAG |
| Form | Powder |
| Usage/Application | Textile, Paper Industries |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 450 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | Bag |
| Form | Powder |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Saicol |
| Is it customized | Yes |
₹ 575 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | PP Bag |
| Color | Red |
| Form | Powder |
| Type | Dyes |
| Usage/Application | Food |
| Packaging Type | Bag |
| Source | Plants |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 450 / Kg Get Latest Price
| Color | Red |
| Form | Powder |
| Type | Dyes |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Pouch |
| Source | Plants |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 450 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 10kg |
| Packaging Type | Box |
| Form | Powder |
| Usage/Application | Industrial |
| Purity | 99% |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 325 / Kg Get Latest Price
| CI Name | Reactive Yellow |
| Color | Yellow |
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | 25kg Bag |
| Form | Powder |
| Brand | Saicid |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 335 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 25kg |
| CI Name | 6539-67-8 |
| Packaging Type | PP Bag |
| Fabric Type For Application | In Wool And Nylon Dying |
| Form | Powder |
| Product Code | 239-454-4 |
| Color | Blue |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Color | Orange |
| Form | Powder |
| Usage/Application | Fabric |
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Brand | Om Sai |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 390 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 25kg |
| Form | Powder |
| Color | Yellow |
| Packaging Type | Bag |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Saicol |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 950 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Color | Lake Sunset Yellow |
| Packaging Size | 10 kg |
| Packaging Type | HDPE PP Bag |
| Usage/Application | Food |
| Purity | 99% |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 465 / Kg Get Latest Price
Dyes that chemically bond with fabric fibers to give bright, long-lasting, wash-resistant colors. we can provide it in best quality.
₹ 520 / Kg Get Latest Price
A colorant used to tint fabrics with durable, even, and vibrant color. we can provide it in best quality.
Shradhdha Dhaduk (CEO)
Om Sai Enterprise
NR Galaxy Business Mall, Kathwada Gidc, 10 Adishwar Glod, Second Floor, Block D, Sprr Nicol
Ahmedabad - 382350, Gujarat, India