Pioneers in the industry, we offer black industrial dyes, direct black dye, reactive black rl dye and textile dyes from India.
₹ 450 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 25kg |
| Color | Black |
| Form | Powder |
| Brand | Om Sai |
| Usage/Application | Industrial |
| Purity | 99% |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 280 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Packaging Type | HDPE Bags |
| Color | Black |
| Packaging Size | 25kg |
| Brand | Om Sai |
| Purity | 99% |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 325 / Kg Get Latest Price
| CI Name | 229-453-4 |
| Color | Black |
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Form | Powder |
| CAS Number | 2580-78-1 |
| Einecs Number | 229-453-4 |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 475 / Kg Get Latest Price
Coloring agents used to impart long-lasting, vibrant shades to fabrics and textiles. we can provide it in best quality.
Shradhdha Dhaduk (CEO)
Om Sai Enterprise
NR Galaxy Business Mall, Kathwada Gidc, 10 Adishwar Glod, Second Floor, Block D, Sprr Nicol
Ahmedabad - 382350, Gujarat, India