Pioneers in the industry, we offer acid blue 9 dyes, reactive blue dyes, reactive yellow dyes, acid leather dyes, direct yellow dyes and acid red dye from India.
₹ 425 / Kg Get Latest Price
| Purity | 99% |
| Color | Blue |
| Shade | Blue |
| Form | Powder |
| Brand | Blue |
| Usage/Application | Textile, Paper Industries |
| Packaging Size | 25kg |
| Color Index (CI) Name | 2650-18-2 |
| Packaging Type | PP Bag |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 375 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 10kg |
| Color | Blue |
| Packaging Type | Box |
| Form | Powder |
| Usage/Application | Industrial |
| CAS Number | 13324-20-4 |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 485 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 10kg |
| Packaging Type | Box |
| Form | Powder |
| Usage/Application | Industrial |
| Purity | 99% |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 320 / Kg Get Latest Price
| Color | Brown |
| Purity | 100% |
| Grade | Industrial Grade |
| Usage/Application | Leather Dying |
| Packaging Size | 25KG BAG |
| Packaging Type | PP BAG |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 400 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Color | YELLOW |
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | PP BAG |
| Usage/Application | ,Leather Dyestuffs,Paint Dyestuffs,Paper Dyestuffs,Plastic |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 380 / Kg Get Latest Price
| Color | RED |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | HDPE Bags |
Minimum order quantity: 25 Kg
Shradhdha Dhaduk (CEO)
Om Sai Enterprise
NR Galaxy Business Mall, Kathwada Gidc, 10 Adishwar Glod, Second Floor, Block D, Sprr Nicol
Ahmedabad - 382350, Gujarat, India