Our product range includes a wide range of basic dyes powder, direct black dye, acid dyes colour, blue powdered dyes, liquid basic dye and dyes colour pigments.
₹ 280 / Kg Get Latest Price
| Packaging Type | Bag |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 25kg |
| Brand | Om Sai |
| Usage/Application | Food |
| Color | Multicolor |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 450 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Packaging Size | 25kg |
| Color | Black |
| Packaging Type | Bag |
| Purity | 99% |
| Brand | Om Sai |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 400 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Purity | 100% |
| Usage/Application | Food Industrial |
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 450 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 25kg |
| Color | Blue |
| Form | Powder |
| Brand | Perma Chemicals |
| Usage/Application | Industrial |
| Pack Type | Bag |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 350 / Kg Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Can |
| Packaging Size | 50kg |
| Color | Multicolor |
| Brand | Om Sai |
| Usage/Application | Industrial |
| Purity | 99% |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 450 / Kg Get Latest Price
| Purity | 99% |
| Packaging Size | 50 kg |
| Color | Yellow |
| Form | Liquid |
| Brand | Om Sai |
| Packaging Type | Bag |
| Usage/Application | Food |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 5200 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Color | Pink |
| Type | Dyes |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Pouch |
| Source | Plants |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 550 / Kg Get Latest Price
| Color | Black |
| Color Index (CI) Name | 27 |
| Brand | Saicol |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | Bag |
| Shade | Black |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 375 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | Box |
| Form | Powder |
| Usage/Application | Food Industries |
| Brand | Saiactive |
₹ 650 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Packaging Type | HDPE Bags |
| Usage/Application | Industrial uses |
| Packaging Size | 15 Kg |
| Brand | Om Sai |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 325 / Kg Get Latest Price
| Color | yellow |
| Packaging Size | 25kg |
| Form | Powder |
| Packaging Type | bag |
| Brand | saicid |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 580 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Color | Yellow |
| Packaging Type | bag |
| Packaging Size | 25kg |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | Box |
| Color | Brown |
| Form | Powder |
| Usage/Application | Paints |
| Brand | Perma Chemicals |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 750 / Kg Get Latest Price
| Color | Blue |
| Form | Powder |
| Usage/Application | Food |
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | Box |
| Purity | 99% |
Minimum order quantity: 10 Kg
Shradhdha Dhaduk (CEO)
Om Sai Enterprise
NR Galaxy Business Mall, Kathwada Gidc, 10 Adishwar Glod, Second Floor, Block D, Sprr Nicol
Ahmedabad - 382350, Gujarat, India