Offering you a complete choice of products which include acid pink color, 80 acid blue, saffron yellow synthetic food color, egg yellow food colour, metanil yellow 36 r acid dyes and acid red 52 dyes.
₹ 450 / Kg Get Latest Price
| Color | Pink |
| Form | Powder |
| Purity | 99% |
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Usage | Acid |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 2600 / Kg Get Latest Price
| Color | Blue |
| Form | Powder |
| Usage/Application | Toiler Cleaner |
| Packaging Size | 10kg |
| Shade | Blue |
| Packaging Type | PP Bag |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 560 / Bottle Get Latest Price
| Form | Powder |
| Color | Carmoisine |
| Type | Dyes |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Pouch |
| Source | Plants |
| Shelf Life | 24 Months |
Minimum order quantity: 10 Bottle
₹ 580 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Color | Yellow |
| Type | Dyes |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Pouch |
| Source | Plants |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Color | Yellow |
| Shade | Yellow |
| Form | Powder |
| Color Index (CI) Name | Acid Yellow |
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| CAS Number | 587-98-4 |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 350 / Kg Get Latest Price
| Color | Black |
| Form | Powder |
| Brand | Saicol |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | Bag |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 475 / Kg Get Latest Price
| Color | Black |
| Form | Powder |
| Brand | Saicol |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | Bag |
| Is it customized | Yes |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 385 / Kg Get Latest Price
| Color | Brown |
| Form | Powder |
| Usage/Application | Food |
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Shade | Brown |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 450 / Kg Get Latest Price
| Color Index (CI) Name | Acid Leather Black CB |
| Form | Powder |
| Purity | 100% |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | Bag |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 350 / Kg Get Latest Price
| Color | Blue |
| Form | Powder |
| Brand | Saicol |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | Bag |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 520 / Kg Get Latest Price
| Color | Green |
| Color Index (CI) Name | Green 73 |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Shade | Green |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 375 / Kg Get Latest Price
| Color | Black |
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Form | Powder |
| Usage/Application | Fabric |
| Purity | 99% |
Minimum order quantity: 25 Kg
Shradhdha Dhaduk (CEO)
Om Sai Enterprise
NR Galaxy Business Mall, Kathwada Gidc, 10 Adishwar Glod, Second Floor, Block D, Sprr Nicol
Ahmedabad - 382350, Gujarat, India